Základné údaje

Areál sa nachádza v centrálnej časti mesta Smolník, pričom jeho najstaršie budovy – administratívna budova a stará výrobná budova tvoria dominanty Hlavného námestia. Zostávajúca časť areálu tvorená parc. č. 88/1 mierne klesá do údolia Smolníckeho potoka. Túto skutočnosť rešpektuje aj prevažná časť objektov, ktoré zo strany južnej majú vstup obvykle v úrovni prízemia, zatiaľ čo zo strany severnej je vstup riešený v úrovni suterénu. Nehnuteľnosti sú evidované na Liste vlastníctva č. 320, v katastrálnom území Smolník.

Závod na výrovu cigár

Závod na výrovu cigár

Areál je samostatne oplotený dvomi druhmi plotov, na časti pozemkov sú vybudované spevnené skladovacie, parkovacie a manipulačné plochy. V súčasnosti sú objekty vyprázdnené, nakoľko výroba cigár bola zastavená. V blízkosti sú situované najmä stavby na bývanie, keďže ide o malú obec s počtom obyvateľov 1.270. Ide o nehnuteľnosti v priemernom technickom stave, pričom na všetkých objektoch bola vykonaná značná rekonštrukcia, nová kotolňa, nové plastové okná, sociálne priestory a iné. Komunikačné napojenie na verejné obecné a štátne komunikácie je priaznivé, objekty sú pripojené na všetky dostupné inžinierske siete. Ide o stavby, ktoré je možné využiť na prenájom len čiastočne, keďže sú situované v obci s vysokou mierou nezamestnanosti, nízkou kúpyschopnosťou obyvateľstva a konfliktnými skupinami v okolí.

Pozrite si podrobný popis nehnuteľnosti:

Comments (10)

 • primitiv

  Škoda jej,veď roky živila naše rodiny.

 • Pristas

  To je riziko to takto ponukat bez obmedzeni, ktore sa vyzaduju mestom (obcou) z hladiska ochrany zivotneho prostredia, zamestnanosti a rizika, ze budovy budu chatrat ako nevyuzivane, iba ako investicia.

 • Pavel Denk

  Vaše viržínka byly nejlepší. Švýcarské Culebras, které mi nabízejí místo nich nejsou tak dobré. Škoda i Portorik- kouřil je už můj děda.

 • stevard

  Viržinky fajčil aj tatíček Masaryk. Filmy z Barrandova sledovala už moja babka, Filmy z Koliby pozná celá ČR. Naši bratia si vedia všetko vážiť. Za rozpad Koliby ďakujeme Vám pán Mečiar! Pán Havel sa postaral o Prakovce,… , ale komu sa poďakovať za to, že sa z Hladovej doliny znova stáva Hladová dolina ???

 • Mihalik

  Precital som si clanok o predaji a ifastruktury Tabakovej Tovarni.Ku- predaju chcel bysom poradit,clanok postavit v Internete vo viacerych jazykoch.Samotna budova a miestnosti
  mozu aj pre inu vyrobu sluzit po
  mensich upravach.Treba vsak ties uviest,dopravne -vlakove cestne a letecke spojenia.Preco radim,Konzern
  Simens-Bosch ma od roku 1996 v Michalovciach tovaren na vyrobu kuchyskeho zariadenia-packy,micky,elek-pece a odsavanie. Zamestnava ca 1200 pracovnikov.V tomto
  Konzerne ma riadiacu funkciu pre cely
  vychodny blok moj synovec s pravidel-
  nymi leteckymi navstevami z Kosic do
  Michaloviec.Svetova pracovna kriza je
  velka, treba vsak vsetko skusit,aby
  z doliny bez pracovnych moznosti,dala
  budova a miestnosti byv.tabakovej tovarne pracu ludom v mojom rodisku
  Smolniku a sirokemu okoliu v turisti-
  ckej oblasti.
  Theodor

 • Neznama Znama

  Moj nazor z hladiska laika je, ze sa tento objekt da vyuzit viacucelovo. Nepoznam fabriku osobne a nepoznam moznosti interieru atd.. Fabrika sa nachadza ale v obci, ktora vlastni velke mnozstva lesov. Podla mna, by sa dala teoreticky zriadit “fabrika na biomasu”. Na vyrobu brikiet ako aj na samotnu vyrobu tepla a energie z biomasy hlavne pre vlastnu spotrebu a pre okolie. Dalej vidim potencial v tom, ze budova je architektonicky pomerne vzhladna. Mozno by sa mali zriadit apartmany na trvaly prenajom, treba na to iba spravcu nehnutelnosti, ktory by riadil rentabilitu prenajmu pre jednotlivcov alebo pre skupiny napr. skolske vylety, vikendove pobyty rodin v prirode a tak a obec mi mala postarane o isty prijem, staci iba marketing v Kosiciach alebo aj inde. Nebolo by od veci zriadit aj malu vyrobu na pivo ako turisticke lakadlo s restauraciu s miestnymi specialitami, wellnes s masazami, ajurvedu, minizoo so zvieratkami na dvore, aby sa mali kde rodiny s detmi z mesta kde pozabavat… Co tak zriadit obecnu bylinkaren a konzervaren lesnych plodov a predavat vyrobky turistom alebo cez internet pre tych, co vedia zaplatit specialitu a originalitu. Alebo zriadit viacere male prevadzky roznych malovyrobcov ( lokalnych ), ktori by zatraktivnovali svojou cinnostou obec a lakali navstevnikov. Mozno by sa z tabakovych listov dali “vyluhovat” bilogicke postreky proti skodcom, ako sa to vraj kedysi davno robilo… :-)

 • Fajčiar Cigár - Ľubomír

  Je tam niekto v regione,kto by ešte vedel proces takejto výroby
  spustiť v malom? Skúste sa mi ozvať, alebo zašlite mi kontakty na ľudí, ktorý o tom majú vedomosť. Veď je to hriech, ak práve také niečo zostane zabudnuté. Môj mail repss@mail.viapvt.sk

 • Neznama Znama

  Ak ide o technologiu, tak by mala byt velmi jednoducha. Iba akesi dlhsie vyluhovanie listov vo vode. Podla mna by ste mali dobry typ, keby ste sa obratili na botanicku zahradu v Kosiciach. Ti by mali urcite konretnu predstavu o tom, ako by to mohlo fungovat s tym tabakovym postrekom….. Inak sa da resersovat po internete….. alebo sa obratit na starsich ludi……

 • Ladislav

  Je ještě ta fabrika na prodej? zajímala by mne cena….chci investovat nějaké peníze a pokračovat dál ve výrobě a rozšířít se mí zdá celkem fajn. pište na hlavaladislav@azet.sk díky

 • Dušan

  Je ešte realne ze sa tu raz nieco rozbehne?
  alebo tato budova dopadne ako okolite zavody a budovy?
  Osobne si myslim, ze pokial sa obci nepodari v priebehu niekolkych rokov nieco spustit alebo vymysliet, tak skoncime ako susedna Uhorna.
  Je vobec snaha aby Smolnik zacal opat fungovat? alebo sa uz kazdy zmieril ze niejak tu stary ludia doziju a mlady nech sa odstahuju? Nemam v umysle kritizovat ale ako obcan smolnika nemam absolutne ziadne informacie aby sa niekto aspon pokusal obnovit ci uz tabakovu tovarnu alebo spustit niejaku vyrobu?
  Dakujem za akukolvek odpoved

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).