Sobota 20.8.2016 bola v našej obci športová – konal sa Smolnícky MTB maratón. Na Veľký Smolnícky okruh sa prihlásilo 43 cyklistov a na Malý Smolnícky okruh 57 cyklistov – takýto počet prekvapil aj nás organizátorov, samozrejme, mali sme pripravené aj cyklo súťaže pre deti, ktoré sme rozdelili do dvoch kategórii – do 6 rokov a nad 6 rokov. Tí menší museli zdolať pripravenú dráhu s prekážkami a staršie deti mali pripravenú cyklo trasu – Reštaurácia Alžbetin Dom &Spálená Huta a späť.  Spolu sa súťaží zúčastnilo 38 detí, ktoré boli za svoj športový výkon odmenené nielen sladkosťami, ale aj vecnými darčekmi. Takýto MTB maratón sa v našej obci organizoval prvýkrát, takže sa vyskytli aj nejaké tie nedostatky pri značení tratí, pre organizátorov je to však skúsenosť a hlavne výzva, že v budúcom roku, to zvládneme organizačne ešte lepšie… Každopádne, účel športového dňa bol splnený – stráviť pekný slnečný deň na čerstvom vzduchu, športovať a venovať svoj voľný čas deťom. Takže sa všetci uvidíme o rok na II. ročníku Smolníckeho MTB maratónu ! Fotografie a výsledkové listiny – viď nižšie :                             H.Č.

VSO – Veľký smolnícky okruh 37,10 km
MSO – Malý smolnícky okruh 20 km

  • VSO - Muži
  • MSO - Ženy
  • MSO - Muži
  • Umiestnenie Meno a priezvisko štartovné číslo čas (h:m:s)
    1. Peter Dzurnak 30 2:37:01
    2. Tomáš Tache 29 2:37:50
    3. Miro Palička 3 2:38:33
    4. Peter Bednár 34 2:43:40
    5. Dušan Šimko 18 2:43:50
    6. Štefan Kuzma 36 2:45:41
    7. Ján Novák 13 2:57:40
    8. Michal Uličný 23 3:07:44
    9. Ladislav Glovčík 25 3:07:44
    10. Štefan Alexovits 12 3:09:52
    11. Norbert Hudák 32 3:24:10
    12. Stanislav Krajňák 27 3:26:02
    13. Ivo Babica 10 3:26:02
    14. Gabriel Mȕller 37 3:32:40
    15. Gabriel Kačmáry 8 3:34:06
    16. Vladimír Nemčík 4 3:38:35
    17. Marián Majovský 33 3:43:00
    18. Erik Riedl 21 3:43:30
    19. Michal Lapšanský 19 3:46:20
    20. Martin Šmida 40 3:46:25
    21. Dušan Némeš 43 3:46:48
    22. Gerhard Jäger 20 3:48:00
    23. Marek Mitrík 26 3:48:55
    24. Anton Stochla 16 3:53:05
    25. Peter Petrenka 41 3:53:17
    26. Tomáš Marčák 2 4:02:39
    27. Jaroslav Bencko 35 4:02:50
    28. Peter Melicher 5 4:04:18
    29. Roman Hlbočan 6 4:04:20
    30. Daniel Trojčák 39 4:04:49
    31. Peter Novák 38 4:04:50
    32. Miloš Bosák 14 4:05:06
    33. Ladislav Hronec 42 4:14:20
    34. Tomáš Fatula 9 4:18:35
    35. Radoslav Rydzoň 31 4:45:01
    Michal Varga 1 5:00:00
    Milan Kolibár 7 DNF
    Laco Zeťák 11 DNF
    Attila Sansilo 15 DNF
    Šimon Snopo 17 DNF
    Marek Dreisig 22 DNF
    Adolf Horvárth 24 DNF
    Marián Mráz 28 DNF
  • Umiestnenie Meno a priezvisko štartovné číslo čas (h:m:s)
    1. Tereza Vargová 2 1:22:07
    2. Sany Hajdučáková 29 1:39:09
    3. Daniela Dvončová 50 1:35:31
    4. Simona Ondíková-Majerová 43 1:54:49
  • Umiestnenie Meno a priezvisko štartovné číslo čas(h:m:s)
    1. Miroslav Kočík 22 0:52:33
    2. Erik Nagy 24 1:03:24
    3. Andrej Drábik 17 1:05:46
    4. Jaroslav Ruszo 36 1:09:50
    5. Ján Tóth 13 1:10:06
    6. Radoslav Vrabel 35 1:11:18
    7. Ján Kačmár 11 1:11:23
    8. Branislav Grenzner 15 1:13:20
    9. Ján Kušník 33 1:13:21
    10. Kristián Baffi 56 1:14:07
    11. Markus Baffi 55 1:14:07
    12. Ľubomír Farkašovský 34 1:15:55
    13. Dávid Bužňak 40 1:17:00
    14. Patrik Gȍbel 38 1:17:02
    15. Marián Ňoch 10 1:17:21
    16. Róbert Varga 1 1:17:55
    17. Jakub Mach 5 1:19:09
    18. Juraj Rusnák 51 1:19:24
    19. Patrik Šteller 32 1:19:34
    20. Karol Cagan 20 1:19:36
    21. Oliver Slavkay 54 1:23:21
    22. František Daňko 21 1:23:39
    23. Pavol Pentek 52 1:23:39
    24. Tomáš Gajdoš 49 1:25:02
    25. Rastislav Balogh 37 1:28:19
    26. Štefan Marčák 3 1:28:34
    27. Marián Lengyel 31 1:29:09
    28. Peter Remiáš 44 1:32:23
    29. Zoislav Korenek 12 1:35:39
    30. Jozef Tokarčík 41 1:36:55
    31. Ondrej Bučín 48 1:38:56
    32. Ivan Novotný 46 1:40:51
    33. Ondrej Novotný 45 1:40:55
    34. Roman Oružinský 16 1:40:59
    35. Kamil Gallov 14 1:46:02
    36. Marcel Lapšanský 23 1:46:07
    37. Šimon Dlugoš 4 1:50:50
    38. Kamil Ondík 42 1:56:00
    39. Ivan Kuchta 28 1:56:12
    40. Milan Šenkýr 7 2:00:51
    41. Ján Dvonč 39 2:00:51
    42. Martin Záhorský 9 2:16:13
    43. Richard Haviar 8 2:23:41
    44. Jozef Popovič ml. 18 2:26:37
    45. Jozef Popovič st. 19 2:26:47
    46. Miroslav Vincek 25 2:26:51
    47. Martin Kuchta 27 2:27:07
    48. Andrea Kuchtová 58 2:27:07
    49. Dušan Krajňák 57 2:27:07
    50. Alex Papoušek 53 2:42:06
    51. Ján Papoušek 47 2:42:08
    52. Šimon Niemašik 26 2:51:38
    Miroslav Tomáš 6 DNF

Športové výsledky