Drahé matky, mamy, mamičky, staré mamy!

Keďže aktuálna situácia nám nedovoľuje stretnúť sa pri tejto krásnej príležitosti, dovoľte mi sa k Vám prihovoriť aspoň touto formou a uctiť si váš krásny sviatočný deň.

Mama.. tak jednoduché a zároveň tak silné slovo.

Pre každého z nás je mama najdôležitejšou osobou na celom veľkom svete.

Mama…ktorá pri nás vždy stojí, ktorá sa o nás nesmierne bojí, v akomkoľvek veku.

My, synovia a dcéry, si len rastieme a hľadáme šťastie a mama zrazu ostáva sama. Sama, ale silná a vždy pripravená rozprestrieť ochranné krídla, vždy pripravená podporiť, utíšiť.

Stále vás cítime, ste ako lúč slnka v šedivom dni, keď ho nemôžeme vidieť, ale vieme, že je vždy tam.

Mať mamu, je ako mať vždy prikrývku v zime, ako mať vždy dáždnik v daždi, chlieb pri hlade a liek na ranu. Pamätáme si vašu náruč, vaše bozky, ktoré  kúzelne hojili naše rany. Za deň sme povedali možno 1000x „mami.“

Milé mamy, na vašich vráskach vidíme všetky divy nad krásami života, ako veľmi ste sa smiali a ako veľmi plakali, sú dôkazom vášho života s nami. Naučili ste nás pozerať sa vôkol seba, počúvať ostatných, dotýkať sa a milovať. Vy ste plné múdrosti a viete, že skutočná sila sa nemeria v tom, čo alebo koho porazíte, ale v tom, ako ochraňujete.

Ďakujeme, že ste, ďakujeme vám za každú chvíľu strávenú s vami, za každé vaše pohladenie, ďakujeme vám za dotyky na našich dušiach, za každé ponaučenie, ďakujeme vám za každé plusy a mínusy, pretože aj tie sú súčasťou života, ďakujeme za váš úsmev aj všetky slzy. Ďakujeme vám za vašu prítomnosť ďakujeme za všetko, s láskou v srdci.

Pár mesiacov sme boli súčasťou vášho vnútra, ale vy navždy ostávate v nás.

Nie my, ale vy ste sa zrodili, drahé mamy.

Prajem vám krásny sviatočný deň, v blízkosti vašich najbližších.