Sviatok všetkých svätých

Žijeme v konzumnej dobe, s ktorou súvisí vytváranie veľkého množstva odpadu. Aj v čase Dušičiek prichádzajú na scénu plasty – svietniky, umelé kvety či vence. Toto sú všetko veci, ktoré končia po pár týždňoch v odpade, no žiaľ nie v separovanom.

Ideálnym riešením je preto snaha o zníženie množstva odpadu. Treba zvážiť, či naozaj potrebujeme mať na hroboch našich blízkych desiatky kahancov a umelých kytíc, poprípade ich  nahradiť prírodnými materiálmi, ktoré sú neporovnateľne menšou záťažou pre životné prostredie.

Reštaurácia Alžbeta – oznam

Reštaurácia Alžbeta oznamuje, že napriek sprísneným podmienkam bude v reštaurácii fungovať okienkový predaj, kde si môžete posedieť na terase. V reštaurácii sa i naďalej varí, jedlo si môžete vychutnať na terase, dôchodcovia si môžu vziať jedlo v obedári, prípadne donesieme domov.

Dekrét – Rada starostov a primátorov Košického samosprávneho kraja

P.starosta Radoslav Dlugoš bol včera, dňa 08.09.2020, zvolený predsedom Košického samosprávneho kraja Rastislavom Trnkom do funkcie člena Rady starostov a primátorov Košického samosprávneho kraja, zástupcu okresu Gelnica.

Srdečne blahoželáme.

Blahoželanie pánovi farárovi Mgr.Martinovi Keruľovi

Pán farár, dovoľte, aby sme sa Vám v tento Váš oslavný deň prihovorili.

Vy ako kňaz, dobre viete, že je tak jednoduché klamať…jednoduchšie ako povedať pravdu, že je jednoduchšie zradiť, ako byť verný, že je jednoduchšie utiecť, ako postaviť sa čelom k problémom, zároveň však viete, že človek pred sebou samým neutečie. Mnohí si však predsa vyberáme ten ľahší spôsob, ale vedzte, že sme nesmierne radi, že sa o nás zaujímate, že sa za nás modlíte a ukazujete nám smer na správnu cestu.

K Vašim narodeninám Vám prajeme veľa zdravia, šťastia, lásky, Božieho požehnania a veľa síl.

Učíte nás trpezlivosti, odpusteniu a súcitu, obnove našej hodnoty, bezpodmienečnj lásky, učíte nás čeliť nášmu strachu, skrz Svätého písma a skrz Boha.

Ďakujeme Bohu, že ste s nami. 

Pochválený buď Ježiš Kristus