Zrušený ohňostroj

Obec Smolník oznamuje občanom, že silvestrovské oslavy a ohňostroj sa 31.12.2019 nebudú konať. Obec sa tak pripája k viacerým mestám a obciam na Slovensku, ktoré chcú týmto gestom vyjadriť spolupatričnosť a finančnú podporu ľudom, ktorých postihol tragicky výbuch na Mukačevskej ulici 7, v Prešove. Prežime záver tohto roka v pokoji, v kruhu svojich najbližších, čo bude užitočnejšie jednak pre nás ľudí, pre zvieratá i samotnú prírodu.

Radoslav Dlugoš
starosta obce Smolník

Vianočné sviatky

Obec Smolník sa chce touto formou veľmi pekne poďakovať za výzdobu spojenú s obdobím adventu a Vianocami predovšetkým pani Jarke Zmijovej, manželom Hviščovým a každému, kto akýmkoľvek spôsobom prispel k zveľadeniu našej obce.

Smolnícke vianočné trhy 2019

Predvianočnú atmosféru nám všetkým spestrili Smolnícke vianočné trhy, ktoré sa konali v sobotu 14.12.2019. Nepriaznivé počasie od skorého rána sa nám na poslednú chvíľu umúdrilo a tak sa vianočné trhy mohli začať. Pred reštauráciou Alžbetin dom vystúpili so svojím programom žiaci Základnej školy v Smolníku. Osem predajcov ponúklo na predaj rôznorodé výrobky, s ktorými si väčšina dala riadnu námahu, keďže ich vyrábali ručne a s láskou :-) Pečené domáce klobásky, huspenina, pagáče, šišky a Butterpranfain z ponuky reštaurácie Alžbetin dom sa beznádejne vypredali. Pri dobrom jedle a dobrej hudbe sa hudobná zábava s Miroslavom Širillom končila o ôsmej hodine. Už teraz sa tešíme na budúcoročné vianočné trhy a veríme že Vás príde ešte viac !

Návšteva sv. Mikuláša v našej obci

V podvečer 6.12.2019 zavítal opäť po roku do našej obce Smolník svätý Mikuláš so svojimi pomocníkmi anjelikmi. Stretnutie prebiehalo v kostole svätej Kataríny Alexandrijskej, kde všetkých prítomných privítal vdp. Mgr. Martin Keruľ, ktorý nám priblížil život a pôsobenie sv. Mikuláša. Hneď potom dostali priestor všetky detičky, ktoré potešili Mikuláša peknou básničkou, či pesničkou za čo dostali sladkú odmenu. Pred kostolom sme sa všetci zahriali vianočným punčom a čajom, nasledovalo rozsvietenie obecného vianočného stromčeka a  posvätenie adventného venca.

Všetkým prajeme túžobné a radostné očakávanie narodenia Božieho Syna !

Horský beh Smolník 2019

Tri stovky bežcov sa zapotili na Horskom Behu Smolník 2019 

Smolník 9.11.2019: Už po piaty krát sa v rovnakom novembrovom termíne konal Horský beh Smolník (HBS). Jeho trate sa kľukatili Volovskými vrchmi a aj napriek mrholeniu a hmle sa viac ako 300 bežcov rozhodlo podstúpiť túto výzvu. Na krátkej trati (11km/+470m) padol dokonca traťový rekord vďaka Michalovi Lamimu (All4run Košice), ktorý ju zdolal za 00:46:31. Dlhú trať (33km/+1400m) ovládli bežci s prívlastkom veteráni, najrýchlejší z nich bol Július Kaľavský (All4run Margecany) s časom 2:45:52.

Krátka trať je pre baby? Ale kdeže!

Čas, ktorý na krátkej „Po stopách smolníckych baníkov“ nastavil Michal Lami pre mužov tento rok (00:46:31)a Luca Németh pre ženy v roku 2017 (00:58:55) je hodenou rukavicou pre profi bežcov. Limity sa stále posúvajú, trať sa nemení, ale podmienky na nej áno. Tento rok bolo blatisto, mrholilo a bola hmla. „Išiel som v čele a traťový rekord som posunul skutočne len o zopár sekúnd. Na krátkej trati som bol aj s manželkou Katkou, no tú som od štartu nevidel. Išlo sa mi veľmi fajn a som rád že som v cieli,“ povedal Michal Lami po dobehu. Pol minúty za ním pribehol do cieľa Marián Zimmerman (Pro-Body sport team) a ako tretí Dušan Sláma (Klub orientačného behu Košice) v čase 00:50:11.

Ženám na krátkej dominovala Luca Németh (DVTK) z Maďarska, ktorá síce svoje maximum z roku 2017 neprekonala, ale aj tak bola najrýchlejšou ženou krátkej trate vďaka času 00:59:00. O dve minúty za Lucou sa v cieli objavila Košičanka Katarína Lamiová (All4run Košice), mimochodom stále úradujúca držiteľka traťového rekordu na dlhej trati HBSka a trojicu doplnila Ivana Šucová z Košíc s časom 1:03:24.

Veteráni to na dlhej prevetrali

Trať s názvom „Beh hrebeňom volovských vrchov“ ponúkla výživné kopce, kde sa stúpalo do výšky  1260 m.n.m. Skúsenosti a rozvaha tu vyhrali nad mladíckou dravosťou, a tak sa z absolútneho víťazstva, ako aj z výhry v kategórii B (od 40 do 50 rokov), tešil Julo Kaľavský (All4run Margecany). Jeho čas sa v cieli zastavil na 2:45:52. Za Kaľavským prišiel legendárny Csaba Németh (DVTK) v čase 2:47:46, čo z neho urobilo aj víťaza kategórie C (nad 50 rokov). Absolútne tretím bol chovanec BK Spartak Medzev, Ludvig Herich, ktorý si dlhú trať skúšal po prvý krát. S časom 2:57:39 sa stal víťazom hlavnej kategórie mužov A ( do 40 rokov).

Nežné pohlavie pekne reprezentovala Bratislavčanka Vanda Jenejová (Dynafit/Geosport), ktorá do Smolníka zavítala po prvý krát a hneď víťazne s časom 3:19:38: „Trocha mi to tu pripomínalo Karpaty, všetko bolo veľmi behateľné, takže som nemala kde zvoľniť. Som rada, že som sem merala cestu a dala si HBS na záver sezóny. Kvôli zraneniu som tento rok bežala málo a o to som radšej, že som prišla sem,“ dodala Vanda. V absolútnom poradí  druhá a zároveň víťazka kategórie žien nad 40 bola Mahuliena Krištanová (All4run Vranov). Dlhú trať zabehla v čase 3:24:10. Zo stredného Slovenka zavítala do Volovských vrchov aj absolútne tretia a v kategórii žien do 40 rokov druhá, Dorota Štorcelová (Rybka).

Kompletné výsledky z HBS 2019 nájdete tu: http://beh.vitalcity.sk/

Autor Foto: Peter Kovaľ (https://www.zonerama.com/peterkoval) a Ákos Eördögh (@eordoghphotography)

Archív – verejné obstarávania

NÁZOV ZÁKAZKY : REKONŠTRUKCIA  ČOV SMOLNÍK, 2 x PESL  25.

NÁZOV ZÁKAZKY :  MODERNIZÁCIA, REKONŠTRUKCIA A OPTIMALIZÁCIA VEREJNÉHO OSVETLENIA  V OBCI SMOLNÍK

INFORMÁCIA TÝKAJÚCA SA SPLNENIA POVINNOSTI PODĽA § 41 ODS. 1 ZÁKONA O
VEREJNOM OBSTARÁVANÍ
Informácia

 1. IDENTIFIKAČNÉ ÚDAJE VEREJNÉHO OBSTARÁVATEĽA
  Obec Smolník
  IČO: 00329576
  Smolník 1, 055 66 Smolník
  Slovensko
  Kontaktné miesto (miesta): Smolník 1, 055 66 Smolník
  Kontaktná osoba: PhDr. Margita Brutovská
  Mobil: +421 905237190
  Telefón: +421 534897227
  Fax: +421 534897201
  Email: obecnyuradsmolnik@stonline.sk
  Adresa hlavnej stránky verejného obstarávateľa/obstarávateľa (URL): http://www.smolnik.sk
 2. ZADÁVANÁ ZÁKAZKA
  Názov pridelený zákazke: Modernizácia, rekonštrukcia a optimalizácia verejného osvetlenia v obci Smolník.
  Zverejnenie oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania /oznámenia použitého ako výzva na súťaž
  Číslo oznámenia a dátum vydania v Úradnom vestníku Európskej únie:
  Číslo oznámenia a číslo a dátum vydania vo Vestníku verejného obstarávania:
  Číslo oznámenia vo VVO: 39-WYP, číslo VVO 1/2014 z 01.01.2014
 3. INFORMAČNÁ POVINNOSŤ
  Označenie relevantnej informačnej povinnosti podľa § 41 ods. 1 zákona: otváranie častí ponúk „Ostatné“
  Dátum otvárania predmetných častí ponúk: 24.01.2014
  Dátum odoslania tejto informácie: 20.01.2014
  Poznámka: Údaje (pri uvádzaní ktorých je to použiteľné) je potrebné vyplniť v súlade so zverejneným oznámením o
  vyhlásení verejného obstarávania /oznámením použitým ako výzva na súťaž (výzvou na predkladanie ponúk)

Projekt “Modernizácia, rekonštrukcia a optimalizácia verejného osvetlenia v obci Smolník”

Tento projekt sa realizuje s podporou EURÓPSKEJ ÚNIE – Európsky fond regionálneho rozvoja.
Investícia do Vašej budúcnosti.
www.economy.gov.sk

Cieľom tohto projektu je zníženie energetickej náročnosti a zvýšenie kvality verejného osvetlenia v obci Smolník. Pri realizácii projektu budú použité moderné technológie osvetlenia, najmä úsporné svietidlá a regulovaná intenzita osvetlenia.

Obec Smolník získala na realizáciu tohto nákladného projektu nenávratný finančný príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja vo výške 120 876,12 EUR, plánovaných v celkovej výške 149 700,00 EUR, zo ŠR 14 220,72 EUR. Obec Smolník spolufinancuje projekt z vlastných zdrojov sumou 7 110,36 EUR.

Miesto realizácie projektu

Obec Smolník

Názov a sídlo prijímateľa

Obec Smolník, č. 1, 055 66 Smolník

Dátum začatia realizácie projektu

Január 2015

Dátum skončenia realizácie projektu

Jún 2015

Stiahnuť Publicita verejné osvetlenie.doc