Nová kniha – Čarovný Spiš

Obec Smolník dáva do pozornosti širokej verejnosti a zároveň ponúka na predaj knihu, ktorá aktuálne vychádza z vydavateľstva CREATIVE BUSINESS STUDIO s názvom Čarovný Spiš. Autorkou/regionálnou manažérkou tejto knihy je Ing. Adriana Drugová. Obec Smolník má v tejto knihe svoju dvojstránku v slovenskom i anglickom jazyku s krásnymi fotkami obce, ktoré poskytol Ing. Stanislav Šiliga.

Odporúčaná cena knihy je 16,50 eur, ak máte záujem o kúpu tejto knihy, kontaktujte prosím starostu obce Radoslava Dlugoša na tel. čísle 0911 889 012 alebo emailom na dlugos.radoslav@gmail.com.

Zatvorenie detských ihrísk a športovísk

ZOSTAŇTE AJ VY DOMA! 😷

Detské ihriská a plochy určené na voľnočasové aktivity sú miestami s vysokou koncentráciou ľudí. Po vyhlásení karantény boli okamžite jednoznačnou alternatívou pre veľké množstvo z Vás, ktorí neváhali vyjsť na čerstvý vzduch. Chceme byť zodpovední a preto Vás všetkých vyzývame aby ste sa až do ukončenia aktuálnych opatrení vzdali užívania akýchkoľvek športovísk alebo detských ihrísk. Buďte zodpovední, hrajte a športujte doma s rodinou, partnerkou či partnerom, inšpirujte sa množstvom videí, ktoré nájdete na internete. Dúfame, že aktuálna situácia skončí čo najskôr a vy sa budete môcť vrátiť späť na ihriská. 😊

 

Preventívne opatrenia na spomalenie šírenia vírusu

Vzhľadom na vzniknutú epidemiologickú situáciu v Slovenskej republike vyzývame obyvateľov, aby dôsledne dodržiavali preventívne opatrenia na spomalenie šírenia vírusu.

1. Znížte v tomto období kontakt s inými osobami na minimum, vyhýbajte sa skupinám osôb, dodržiavajte dôslednú osobnú hygienu a dôkladne si umývajte ruky mydlom.

2. Ak musíte ísť do prostredia s väčším počtom osôb– napríklad nákup potravín, do práce, mestskou hromadnou dopravou, nasaďte si rúško, ktoré zakrýva nos aj ústa.

3. Zbytočne v tomto období nenavštevujte so svojimi deťmi starých rodičov.

4. Ak viete o osamelej osobe, ktorá potrebuje pomoc – telefonicky kontaktujte starostu obce.

5. Ak potrebujete akútne navštíviť svojho obvodného lekára – ozvite sa mu telefonicky.

6. Ľudia, ktorí majú vládou nariadenú karanténu ju musia dodržiavať. Za nedodržanie karantény vám hrozí pokuta 1659€.

Obecný úrad Smolník

Vážení občania,

Obecný úrad v Smolníku oznamuje občanom, že od dnes 16.3.2020  t.j .dnes až do odvolania ruší stránkové hodiny.

V tejto súvislosti prosíme občanov, aby svoje požiadavky v týchto dňoch riešili mejlom alebo telefonicky.

Osobná návšteva úradu bude povolená len po predchádzajúcej mejlovej alebo telefonickej konzultácii s príslušnými zamestnancami obce, alebo v nevyhnutných prípadoch (napríklad narodenie, úmrtie).

Platba v hotovosti v pokladni obecného úradu nebude možná. Platby budeme prijímať len elektronicky, taktiež sa nebudú poskytovať kopírovacie služby.

Stravovacie služby pre občanov reštaurácie Alžbetin dom

Obec Smolník oznamuje verejnosti, že stravníkom reštaurácie Alžbetin dom, ktorým sa zabezpečuje rozvoz stravy domov, bude rozvoz naďalej zabezpečený, ostatní stravníci si v prípade vyhovujúceho zdravotného stavu vyzdvihnú obedové menu do obedárov v prípade nevyhovujúceho zdravotného stavu nech kontaktujú vedúcu reštaurácie pani Danielu Kluknavskú. Reštaurácia dáva do pozornosti službu rozvozu obedového menu aj mimo obec Smolník.