VÁŽENÍ   SPOLUOBČANIA !

Dovoľujeme si informovať širokú verejnosť, že v našej obci sa plánuje tohto roku rekonštrukcia verejného osvetlenia z fondov európskej únie.

Chceme Vás touto cestou požiadať o Vaše podnety, aktuálne pripomienky, ak sa v blízkosti Vašich domovov nachádzajú neosvetlené miesta, aby ste túto informáciu dali na Obecný úrad v Smolníku a tým prispeli k tomu, aby zrekonštruované osvetlenie bolo vyhovujúce pre všetkých občanov našej obce.

PhDr. Margita Brutovská

starostka obce

Comments (2)

  • Andrea

    Dobrý deň
    Bývam v Smolníku takmer od narodenia a zatiaľ som sa nikdy nevyjadrovala k dianiu v našej obci. Vďaka tejto stránke mám zmožnosť sa vyjadriť.Musím sa poďakovať Tarasovi Kapralovi za vytvorenie tejto stránky je pekná, priehľadná a dúfam, že bude spĺňať svoj účel, že vďaka nej sa budeme môcť dozvedieť viac z diania v obci, pretože v dnešnej uponáhľanej dobe nie každý má čas chodiť na verejné zasadnutia obecného zastupiteľstva, že sa budeme môcť vyjadrovať k niektorým veciam a písať svoje komentáre. Preto aj ja využívam túto možnosť. Čítala som ,že sa chystá rekonštrukcia verejného osvetlenia. Z môjho pohľadu by som osvetlenie nedávala na prvé miesto v rebríčku čo obec potrebuje rekonštruovať. Keď som autom prešla od cintorína až k dolnej zastávke pri DOS tak som mala pocit že som ako na tankodrome z jednej diery som sa vyhla do druhej. Po roztopení snehu sa odkryli všetký staré aj nové diery. Z tejto cesty som bola doslova v šoku. Ak cudzinec prejde touto cestou ani si nechcem predstaviť slová čo povie a čo si asi bude myslieť o Smolníku. Pri najbližšej príležitosti sa Smolníku vyhne a to veľkým oblúkom.V niektrých obciach už natiahli minulého roku nové asfaltové koberce. Som mladšia generácia a v tejto obci sa mi páči mám radosť keď má niekto z našej obce dobrý pocit a rád sa sem vráti, preto dúfam že do programu čo treba v Smolníku rekonštruovať sa dostane aj oprava hlavnej cesty.

  • ranger

    nie je nahodou cesta c.549 prechadzajuca obcou smolnik majetkom statu a teda je v sprave sloven. spravy ciest ? obec spravuje obecne komunikacie a teda opravu alebo vymenu ich povrchu hradi zo svojho obecneho rozpoctu..teda nie je mozne financovat nasu hlavnu cetu z obecneho rozpoctu..naproti tomu je z mojho pohladu dobrou volbou vyuzit eurofondy na rekonstrukciu verejneho osvetlenia – docieli sa tym uspora el. energie pocas jeho prevadzky v dalsich rokoch, svetla budu konecne funkcne vsade tam kde su a taktiez dufam ze to bude krok k zvyseniu nasej bezpecnosti pri prechadzke nocnym smolnikom, ktora sa stava dost rizikovou beruc do uvahy zvysujuci sa pocet romskych spoluobcanov…
    ale je na zamyslenie oprava statnej cesty c.549 prechadzajuca obcou pod pomenovanim “roznavska” ulica..uz roky sa opravuje zvlastnou technologiou : auto s asfaltom taha za sebou na privesnom voziku maly motorovy valec, po jeho vylozeni z privesu ponecha prives za autom, prives ma spustene zadne celo na ktorom stoja pracovnici SSC, asfalt sa vysype z auta, ktore je v pohybe a po ceste sa rozhrnie uz spominanym spustenym celom privesu a nasledne sa vyrovna valcom…takato specialna technologia Mnisanskeho zavodu SSC je unikatna a nasa cesta je kazdorocne zdobena pasmy cerstveho asfaltu ktore vydrzia nanajvys jednu zimu…nie je to mrhanie financiami?

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).